Zdrowe zamienniki cukru

Każdy, kto chociażby pobieżnie interesował się zdrowym odżywianiem wie, że cukier nie należy do najzdrowszych produktów. Jednocześnie jest on jednak bardzo często używany w kuchni i często potrzebny do przygotowania różnych potraw. Jednocześnie wiele osób jest tak przyzwyczajonych do cukru, że nie potrafi z niego zrezygnować.

Na szczęście można znaleźć wiele przydatnych zamienników tego składnika, które są znacznie bardziej korzystne dla zdrowia. Należą do nich różnego rodzaju słodziki, na przykład stewia. Jest to jednoroczna roślina, która wykorzystywana jest do produkowania słodzików skutecznie zastępujących cukier. Ksylitol to również naturalny zamiennik cukru, który charakteryzuje się taką samą słodyczą, ale znacznie mniejszą zawartością kalorii. Inaczej określany jest jako cukier brzozowy, ponieważ otrzymywany jest z tego drzewa, nie zawiera substancji toksycznych i nie rozkłada się w układzie pokarmowym. Należy on do stosunkowo drogich produktów, ale warto wypróbować go w kuchni, ze względu na jego bardzo korzystne właściwości. Z pewnością jest on rozwiązaniem znacznie lepszym dla zdrowia, niż stosowanie tradycyjnego cukru, który ma niestety szkodliwe działanie.

stewia liść

Na rynku można znaleźć także wiele słodzików syntetycznych, ale ich stosowanie może być szkodliwe dla zdrowia. Jeśli zatem ktoś troszczy się o kondycję swojego organizmu, warto jest zrezygnować z cukru oraz syntetycznych słodzików i zastąpić je produktami pochodzenia naturalnego. Dzięki temu można przede wszystkim uniknąć kalorycznego cukru, którego duże spożycie może prowadzić do negatywnych konsekwencji, takich jak wzrost masy ciała, czy zwiększenie ryzyka rozwoju cukrzycy. Warto aktywnie troszczyć się o zdrowie i dokonywać świadomych wyborów dotyczących produktów spożywczych, które mają wpływ na funkcjonowanie organizmu. Zdrowe zamienniki cukru jakie dziś poznaliście z pewnością odmienią Waszą dietę i dobrze zastąpią w waszej kuchni tzw. „białą śmierć”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>